Aktualitet dhe Lajme

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani prangos të riun shqiptar! Pjesë e grupit të trafikut me gomone në Angli

Share

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britaninë e Madhe ka arrestuar një shqiptar 30 vjeçar pasi dyshohet se është pjesë e grupit që merrej me kontrabandën e emigrantëve që kalojnë kanalin e “La Mansh”.

I riu, pjesë e grupit shqiptar të krimit koordinonte lëvizjet e emigrantëve nga Franca drejt Britanisë së Madhe dhe tani po merret në pyetje nën dyshimin e organizimit të imigracionit të paligjshëm.

Gjatë kontrollit të bërë në banesën e tij, u sekuestrua një shumë parash.

Jacque Beer tha se rrjetet e kontrabandimit të imigrantëve nuk kujdesen për siguriën e atzre që përfitojnë por vetëm kërkojnë t’i shfrytëzojnë për përfitimet e tyre personale.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button