Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/Shqipëri magjike në Hamburg, kuqezinjtë udhëheqin në pjesën e parë ndaj Kroacisë

Share

Shqipëri-Kroaci 1-0

Shqipëria dhe Kroacinë përballen me njëra tjetrën në Hamburg, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Kuqezinjtë synojnë suksesin, ndaj një skuadre që nuk është përballur asnjëherë në histori ndaj tyre. Në krahun tjetër,edhe  kroatët vijnë në këtë takim të etur për pikë, pasi deri më tani nuk kanë grumbulluar asnjë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha , Hysaj , Ajeti, Gjimsiti, Mitaj, Ramadani,  Asllani,  Laçi, Bajrami, Asani, Manaj. Trajner: Sylvinho.

Kroacia: Livakovic, Stanisic, Sutalo, Gvardiol, Perisic, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Petkovic, Kramaric. Trajner: Zlatko Dalic.

Minutë pas minute:

45- Mbyllet fraksioni.

30- Asllani gabon me një penallti në lëvizje.

29- Super-goditje nga Hysaj, Shqipëria ushtron presion. Mbrojtësi i afrohet golit.

19- Provon Brozovic, pa rezultat.

18- Shqipëria kujdeset në prapavijë, nuk lejon hapësira. Kroatët në sulm.

11- Gollll. Shqipëria realizon me Laçin, kryesojmë në Hamburg.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button