Aktualitet dhe Lajme

U shua në moshën 88-vjeçare, shkrimtari i madh Ismail Kadare ndërroi jetë në QSUT

Share

Shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadare është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Sipas Shtëpisë Botuese Onufri, kolosi i letrave shqipe ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm (1 Korrik) në orën 08:50.

“Sot, më datë 1 korrik, 2024, në orën 08:50, ndërroi jetë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, shkrimtari i madh Ismail Kadare.

Për ceremoninë e përcjelljes do t’ju njoftojmë në një çast të dytë”, shkruan Shtëpia Botuese Onufri.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button