Aktualitet dhe Lajme

Trafiku ajror, Balluku nxjerr shifrat: 16042 fluturime të menaxhuara nga Albcontrol në 2024-ën

Share

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ndau sot në një postim në rrjetet sociale shifrat e trafikut ajror të menaxhuar nga Albcontrol. Shifrat i referohen periudhës 1-15 maj 2024.

“Në Rinas janë kryer 1493 ulje të avionëve, 1495 ngritje të avionëve, ndërsa 13054 kanë qenë mbikalime në qiellin shqiptar. Në total janë 16 042 fluturime”, shkruan Balluku.

 
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button