Aktualitet dhe Lajme

Tiranë/ Nuk u ndjenë mirë në ambientet e punës, përfundojnë në spital punonjëset e fabrikës

Share

 

Ditën e sotme janë paraqitur për kontroll mjekësor në QSUT disa punonjëse të një fabrike teli bnë Bathore, të cilat gjatë qëndrimit në ambientet e punë nuk janë ndjerë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Dy prej punonjëseve, 42 dhe 47 vjeç ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.r.t/abcnews.al


Huazuar nga abcnews.al

Back to top button