Aktualitet dhe Lajme

Ronaldo e nis si titullar, publikohen formacionet zyrtare të Portugali-Republika Çeke

Share

Portugalia nis sot me ambicie të mëdha Euro 2024, ku shumëkush e sheh atë si një prej skuadrave favorite për të triumfuar në këtë turne. Megjithatë, përballë ka një ekip si Republika Çeke që jo rrallëherë në fazën finale ka bërë çudi.

Ashtu siç pritej, në ndeshjen e sotme do të jetë titullar nga minuta e parë me shiritin e kapitenit Kristiano Ronaldo, i cili mendohet se do të luajë turneun e tij të fundit madhor dhe dëshiron që të përsëritë historinë si 8 vite më parë kur ngriti lart trofeun.

FORMACIONET ZYRTARE


Huazuar nga StartNews.

Back to top button