Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

PS fiton zgjedhjet lokale në Vorë, Berisha para Bashës me vota

Share

PS ka fituar zgjedhjet ne Vore. Blerim Sheraj është zgjedhur kryebashkiaku i ri atje.

KQZ ka shpallur mbrëmjen e sotme rezultati për këtë bashki, e cila votoi sot me sistem elektronik.

Në garë përballë Blerim Sherajt të PS-së ishte Lulzim Vrana nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë”, dhe Ymer Marku nga PD zyrtare.

Ajo cka bie ne sy eshte se koalicioni i Berishes me LSI, kane marre me shume vota sesa PD e Lulzim Bashes.

Rezultati:

Blerim Shehaj i PS – 7530 vota ose 69.7%

Lulzim Vrana i “Shtëpisë së Lirisë” – 2598 vota ose 24.0%

Ymer Marku i PD – 687 vota ose 6.4%

/Lajmifundit.al/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button