Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriRajoni

Përgjaket veriu i Kosovës, shkon në 8 numri i terroristëve serbë dhe rusë të vrarë pas sulmit ndaj Policisë

Share

Situata vijon të jetë e tensionuar në Banjskë të Zveçanit pasi agresorët po qëndrojnë ende brenda manastirit.

Sipas Gazetës Sinjali,  deri tani kanë mbetur të vrarë 8 terroristë kurse gjashtë të tjerë janë plagosur.

Brenda manastirit vazhdojnë të qëndrojnë 49 anëtarë të grupit kriminal.

Kujtojmë se sot në orët e hershme të mëngjesit, një grup i organizuar dhe i armatosur ka hapur zjarr ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, ku si pasojë një polic ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Huazuar nga Albeu.com

Artikuj të ngjashëm

Back to top button