Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPeshkopiSport dhe Fitnes

Përfundon ndeshja Korabi – Vora, shikoni rezultatin!

Share

Ndeshja e rradhës e ekipit të zemrës Korabi ishte në qytetin e Peshkopisë me nje përballje me ekipin e Vorës.
Ndeshja u luajt në orën 13:30 në stadiumin “Korabi”.
Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë së Parë.
Fillimisht shënon ekipi i Vorës me gol te lojtarit Keslin Shani në min e 8′ pastaj vjen goli i barazimit ku me një goditje këndi nga Mziu ne minutën e 31′ vjen edhe brohoritja e shumëpritur nga tifozët dibran! Gool⚽

Pjesa e dytë pari disa shanse për gol për dyja ekipet por ndërprerja e lojës herë pas here sepse demtoheshin lojtarët e dergoi ndeshje ne shtesë por ne minutat drejt përfundimit skuadra e Korabit pëson gol!

Ndeshje u mbyll sot me rezultat Korabi – Vora 1-2

Një kafe nga ju!

Back to top button