Aktualitet dhe Lajme

Përballja Shqipëri-Spanjë/ Superkompjuteri i OPTA parashikon shanset e kuqezinjve

Share

Spanja tashmë ka kaluar në fazën eliminatore të Euro 2024 si fituese e grupeve, por a do t’i bashkohet Shqipëria nga Grupi B?

Superkompjuteri i OPTA-s, ka bërë së fundmi parashikimin për sa i përket duelit mes kuqezinjve dhe iberikëve.

Nëpërmjet një programi të sofistikuar të dhënash, është simuluar disa herë dhe janë përcaktuar përqindjet.

Spanja është favorit i madh për të përfunduar Grupin B me pikët maksimale, duke mposhtur Shqipërinë në 73.2% të simulimeve para ndeshjes të superkompjuterit OPTA.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button