Aktualitet dhe Lajme

Kryeministri Rama ndan pamjet nga rruga e re Thumanë-Kashar: Kartëvizita europiane e Korridorit Blu

Share

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama, e ka nisur me një postim në rrjetet sociale, të pamjeve nga inaugurimi i rrugës së re Thumanë-Kashar.

Teksa e cilëson si kartvizita europiane e Korridorit Blu të Shqipërisë së 203-ës, kreu i shtetit uron drejtuesit e mjeteve udhëtim të mbarë në këtë aks.

“MIRËMËNGJES dhe rrugë të mbarë për të gjithë ju që sot do të kaloni nga autostrada e re Thumanë – Kashar, kartvizita europiane e KORRIDORIT BLU të Shqipërisë2030″, shkruan Rama.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button