Aktualitet dhe LajmePolitikëShqipëria

Kreshnik Çollaku: Friken e Rames nuk e sheron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër

Prit e do te shohesh, se dhe ne mezi po presim !!

Friken e Rames nuk e sheron dot mandati i hequr nga Qarku Diber.
Ed Rama bej llogari sa te duash ne tavoline, me zgjedhje ne cdo zgjedhje je i humbur.
Lajmi se specialistet e Rames planifikojne te heqin nje deputet nga Qarku Diber duke e ulur ne 5 numrin e perfaqesuesve te Dibres ne parlamentin e ardhshem eshte percmim racist karshi nje qarku e nje zone qe njihet e dihet se nuk voton majtas.
Rama e di se kurdo te kete zgjedhje nuk ka me shans te perdore bandat e droges e policine e hashashit.
Jo se ka nderruar mendje por se e di,se kete rradhe dibranet,matjanet e bulqizaket e kane ndare mendjen,faturen do tia japin si ta kerkoje kujtdo qe do te perpiqet te preke votat.
Edi Rama eshte nga ata qe i ka frike faturat.
Edi Rama po ashtu e di se ne qark te Dibres,aty ku vite me pare beri eksperimentin monstruoz te blerjes se votave…lojra te tilla nuk i ben dot me. Edi Rama e di se ca gjera sot jane ndryshe dhe humbjen e ka te pashmamgshme dhe te thelle.
Ndaj gjen zgjidhjen tjeter ,ate prej frikacaku,i heq nje mandat Qarkut Diber..,duke shpresuar si i mbyturi te fija e barit.
Lodhesh kot Ed Rama, me 6 apo me 5 mandate ne Diber nuk i iken dot dajakut popullor me vote.
Prit e do te shohesh, se dhe ne mezi po presim !!

https://mattv.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button