Aktualitet dhe Lajme

Iu bëri ‘shqiponjën’ serbëve, UEFA e ashpër me gazetarin shqiptar, e përjashton nga transmetimi

Share

UEFA ka vendosur që të përjashtojë nga Europiani gazetarin nga Kosova, Arlind Sadikun.

Sipas burimeve të Gazetës TemA, gazetari është ndaluar në hyrje të konferences për media të Shqiperise dhe i është konfiskuar akreditimi.

Ai nuk mund te raportoj sot ndeshjen Kroaci – Shqiperi, dhe asnje ndeshje tjeter te Europianit.

Ky vendim skandaloz i UEFA-s vjen për shkak se gazetari Arlind Sadiku bëri shqiponjën gjatë ndeshjes Serbi-Angli.

Gjesti i Sadikut erdhi pas koreve raciste që serbët po bënin ndaj shqiptarëve, e që UEFA nuk ka marrë asnjë masë.

/a.r
Huazuar nga Javanews.al

Back to top button