Aktualitet dhe Lajme

Ishujt Faroe-Shqipëri, fitorja detyrim për kuqezinjtë, njihuni me titullarët

Shqipëria vazhdon rrugëtimin për në Euro 2024, teksa sonte do të sfidojë Ishujt Faroe. Takimi do të luhet në Tórsvøllur (Torshavn) dhe do të gjykohet nga arbitri qipriot Theouli C. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku tashmë janë mësuar edhe titullarët që do zbresin në fushë. Skuadra e drejtur nga Silvinjo ka grumbulluar deri më tani 3 pikë në 2 ndeshje dhe renditet në vendin e 3-të. Në krahun tjetër, kundërshtarët tanë kanë marrë 1 pikë në  2 ndeshje, duke u renditur kështu në fund.


Huazuar nga MatTv

Back to top button