Aktualitet dhe Lajme

Fitore e vështirë për Portugalinë, Republika Çeke vë në vështirësi luzitanët e Cristiano Ronaldos

Share

Portugalia marrë një fitore të vështirë në ndeshjen e parë të Euro 2024 ndaj Republikës Çeke.

Goli i parë u shënua nga Provod në minutën e 62-të dhe po çekët menduan edhe për golin e barazimit duke shënuar në portën e tyre me Hranac.

Ndërkohë, goli i avantazhit u shënua në minutat shtesë nga Conceicao.

Ndeshja ishte e vlefshme për grupin F, në krye të të cilit aktualisht është Portugalia dhe Turqia, e cila fitoi 3-1 përballë Gjeorgjisë.

Kjo ndeshje ishte një ditë historike për Cristiano Ronaldon, pasi portugezi u bë lojtari që ka luajtur në më shumë Europianë, duke filluar që nga viti 2004.

Ndërkohë, shoku i tij i skuadrës, Pepe u bë lojtari më I vjetër në historinë e kompeticionit.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button