Aktualitet dhe Lajme

E rëndë në Gjirokastër, 13-vjeçarja plagos me thikë 15-vjeçarin, dyshohet për xhelozi

Share

Para pak minutash, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjirokastër, ku një nxënës është qëlluar me thikë nga një nxënëse.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “18 Shtatori” në Gjirokastër, kur nxënësi A.T 15-vjeç ka ngelur i plagosur me thikë nga një 13 vjeҫare, nxënëse e shkollës 9-vjeçare “KOTO HOXHI” në Gjirokastër.

Sapo nxënësi është qëlluar me mjetin prerës është vënë re nga kalimtarë të rastit, të cilët kanë njoftuar policinë dhe e kanë dërguar menjëherë në spital me makinë të rastit.

Policia menjëherë ka kapur vajzën adoleshente agresore të cilën e ka shoqëruar në ambientet e policisë nga ku do të merret në pyetje në praninë e psikologut.

Dyshimet e para të këtij akti janë se vajza 13-vjecare, e ka kryer këtë akt për xhelozi. Hetimet vazhdojnë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button