Aktualitet dhe Lajme

Dy makinave në Krastë të Martaneshit ju vihet flaka

Dy automjete janë djegur dy netë më parë në Krastë të Martaneshit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët e vona të natës ky fillimisht është djegur automjeti i një punonjësi miniere e ngjitur me të ka qenë i parkuar edhe një mjet i një firme private që operon në sektorin minerar në zonën e Martaneshit. Ndërkohë, policia e shtetit e ka bërë publik rastin vetëm ditën e sotme, nëpërmjet një deklarate të nisur të gjitha mediave.

Blutë e Dibrës njoftojnë  se: “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Bulqizë referuan materialet në Prokurori, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, pasi në Krastë, Bulqizë, është djegur automjeti tip “Benz”, në pronësi të shtetasit D. M, si dhe është djegur pjesërisht automjeti tip “Land Rover” (që ishte i parkuar pranë automjetit tip “Benz”), në pronësi të një  shtetasi tjetër. Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e kësaj ngjarjeje, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Siç duket edhe nga njoftimi policia nuk informon se kur ka ndodhur ngjarja, ndërsa kanë qenë qytetarët ata që e kanë bërë fillimisht publike në rrjetet sociale.

Nuk dihen ende motivet e kësaj ngjarjeje, ndërsa mendohet të jetë për shkak të akvititetit të biznesit që ushtrojnë personat të cilëve ju janë djegur automjetet.


Huazuar nga MatTv

Back to top button