Lajme nga DibraPërditshmëriPolitikëShqipëria

Damian Gjiknuri prezanton Ulsi Manjën si drejtues politik të PS për Qarkun Dibër

Është prezantuar sot si drejtues politik për qarkun Dibër i Partisë Socialiste dibrani Ulsi Manja.

Ishte sekretari i ri i PS Damian Gjiknuri i cili prezantoi Manjën i cili njëkohësisht është emëruar edhe Ministri i ri i Drejtësisë.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe kryetari i Bashkisë Mat, deputetja Aurora Mara si dhe kryetari i PS Mat, Hasan Pasha.

Gjiknuri në fjalën e tij u shpreh se në zgjedhjet e ardhshme PS pretendon fitore të qartë në këtë qark.

Statusi i Gjiknurit në facebook

????Dibër, takim me strukturat e Partisë Socialiste ku prezantova Ulsi Manjën si drejtues Politik të Qarkut.

Jam i bindur, që me pjekurinë dhe eksperiencën e tij, Ulsiu do dijë të udhëheqë Qarkun e Dibrës drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme.

Rikthimi në Dibër është gjithnjë i veçantë. Ndjehem krenar që një angazhim e premtim i hershëm i yni për Rrugën e Arbrit po bëhet realitet ne sytë e çdo banori të Qarkut të Dibrës.

Edhe në Dibër, riorganizimi e Partisë Socialiste në çdo strukturë është tepër i rëndësishëm për të dalë fitues në garën për zgjedhjet vendore të vitit 2023 dhe më tej ato parlamentare në 2025.

Huazuar nga https://mattv.al/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button