Aktualitet dhe Lajme

Bulqizë/Plagosi me mjet prerës ( thikë)  një shtetas, identifikohet, kapet dhe arrestohet  autori i dyshuar.

Share

Rekamë

Puno në Angli

NJOFTIM I POLICISE

ulqizë/Plagosi me mjet prerës ( thikë)  një shtetas, pas një konfliki të çastit, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë, identifikohet, kapet dhe arrestohet  autori i dyshuar.

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në njësinë administrative Ostren , pas një konflikti të çastit, shtetasi  A.A., 18 vjeç, banues në Ostren, ka plagosur me thikë shtetasin B.K.,25 vjeç,  banues po në Ostren, i cili po merr ndihmë mjekësore në spital.  Gjatë këtij konflikti ka ndërhyrë për ti ndarë dhe shtetasi K.K., i cili ka pësuar lëndime të lehta trupore.

Falë veprimeve të shpejta hetimore operacionale, nga shërbimet e Policisë Bulqizë dhe strukturat Hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, u bë e mundur kapja dhe arrestimi 18-vjeçarit,  si autor i dyshuar i ngjarjes.

Vijojnë veprimet hetimore nga grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Huazuar nga Mattv

Back to top button