Aktualitet dhe Lajme

Bruksel apo Beograd? Drejtuesja e SHISH “mollë sherri” tek TIMS-i/ Salianji deputetit të PS: Gabon kur përmend kryeqytetin serb

Share

Që në fillim të mbledhjes së komisionit për të dhënat e TIMS, ka pasur debate. Deputeti i PS Xhemal Qefalia i ka kërkuar kryetarit të Komisionit Ervin Salianji që të kërkojë ndjesë për faktin që në mbledhjen e kaluar deklaroi se drejtoresha e SHISH Vlora Hyseni nuk ishte e pranishme për të dëshmuar, për shkak se ndodhej në Beograd.

Pjesë nga diskutimi:

Qefalia:E kërkoj për procedurë”.

Salianji:Këtu për procedurë kërkohet”.

Qefalia:Duhet të dëgjosh kur flas unë. Si kryetar komisioni”.

Qefalia:Nise mbledhjen me një ndjesë publike për veprimin që bëre në mbledhjen mëparshme duke ngatërruar vendin e takimit të drejtoreshës së SHISH nga Brukseli në Beograd”.

Salianji:Kam pasur një shkresë nga SHISH. Gabon politikisht kur përmend Beogradin. E kemi si pyetje, sepse i intereson edhe drejtoreshës që të sqarojë çdo dyshim besoj”.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button