Dibra MarketingHostele dhe BujtinaInformacion TuristikOJQ dhe OJFPostime NëRajoniReklameShqipëria

Albania Travel & Voyage

Udheto me Ne, Udheto neper Emocione!

Përse me ne?
Albania Travel & Voyage u kushton rëndësi detajeve në udhëtimin tuaj . Ne u ngritëm me një mision të vetëm: T’iu ofrojme juve, klientëve, mundësinë të prekin nga afër, kulturën, traditën dhe bukuritë e vëndeve të cilësuara ndryshe si Perla turistike.
Filluam 6 vite me parpara ne vitin 2012 me agjensine modeste Albania Beauty “Ekslporuesit”, misioni i se ciles ishte te eksploronim Shqiperise duke organizuar udhetime 1 ditore dhe 2 ditore ne cdo skaj te Shqiperise, si Shen Gjergj, Syri Ciklopit ne Krrab, Laguna Karavastase, Shtegu i Skenderbeut ne Malin e Krujes, Valbona me traget, Theth, Boge (ne Kosove), Lepush, Riviera shqiptare me skaf, etj…
Ne udhetim qe realizoshim, se bashku me klientet tane u rritem per tu transforumuar ne nje Tur Operator te mirefillte me emrin tashme Albania Travel & Voyage.
Në vitin 2015 krijuam agjensine turistike zyrtarisht në Albania Travel & Voyge.
Në vitin 2017 pajisemi me licensen Operator Turisitk nga Ministria e Turizmit, pasi tashmë organzimet tona janë diversifikuar dhe nuk jemi me thjesht një agjensi.
Duke u kujdesur qe te sjellim risi ne tregun shqiptar dhe udhetime sa me te vecanta, Ne sollëm për herë të parë në tregun e turizmit destinacionet si:
1. Liqeni Matka – Shkup, ku ne 1 Tetor 2016 organizojme grupin e pare me 55 persona, i cili ishte edhe udhetimit i pare i organizuar nga agjensi shqiptare ne Matka
2. Organizojme udhetimin per Zip Line në Luginën e Rugovës, Kosove. Ne bashkpunim me Zip Line Marimangat, per here te pare jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Ballkan, krijojme paketen me transport per te shijuar adrenalines e sportit ekstrem te Zip Line. Me 30 Tetor 2016 nisim grupin e pare me 51 persona nga Tirana.
3. Sjellim nje udhetim ne Stambollin por ne një dimensioni tjetër, Duke pare qe agjensite kolege ne treg ofronin turin e Stambollit vetem me vizita klishe tashme, ne vendosem te shtojme te tjera atraksione per te vizituar sepse ne syrin tone Stambollit kishte kaq shume per te ofruar. Tashme ne programin tone mund te vizitohej Muzeun 3D Panorama 1453, Muzeu Miniatur i Stambollit, Sarajet e Topkapise me guidë profesioniste vendase, dhe Turkish Show i organizuar duke lundruar me traget ne Bosfor duke e shnderruar mbremjen turke ne nje eksperience unike.
Me 31 Mars 2016 organizojme grupin e pare ne Stambollin e nje dimensioni tjeter, udhetim me avion.
4. Per here te pare ne Shqiperi organizohet udhetimit ne Transilvani – Brashovë – Bukuresht. Per here te pare ne nje udhetim shqiptare mund te vizitojme Kështjellen e Drakulas, duke jetuar legjenden e tij. Nje udhetim 5 ditor qe grupi i pare starton me 13 Shtator 2016. Ne Bukuresht grupi ynë kërcen gjithmonë nën tingujt e muzikës shqipe në carshine e qytetit.
5. Sollem Lluksin e Hotel Mirage, Struge duke i dhënë turit Mavrove – Struge një tjetër shkëlqim dhe klientëve tanë një fundjavë relaksi ne SPA-në e hotelit. Kuptuam qe turi per ski Mavrove – Struge kishte nevojie per dicka me shume se akomodimet ne hotelet modeste me 3 yje ne Vranishte te Struges. Pas negociatave te gjata me drejtuesit e hotelit, per here te pare udhetimi u realizua me akomodim ne hotelin llukzos Mirage 4yje me nje pakete ekonomike per 50 euro personi. Tashme ne tregun shqiptare klientet mund te zgjidhni edhe lluksin karshi paketat ekonomike dimerore duke na zgjedhur neve.
Me 30 Janar 2016 nisem grupin e pare prej 50 persona.
6. Pasuar kjo me të njëjtin shërbim edhe në paketen ne Kolashin – Podgorice. Ndieme nevojen qe klienteve tane t’iu ofronim me shume alternative per skijim, dhe krijuam paketen ekonomik Kolashin – Podogorice ku akomodimi realizohet ne hotel & Spa Aurel 4yje. Me 14 Janar 2017 nisem grupin e pare per ne Kolashin – Podgorice, duke ju ofruar klienteve tane komoditet ne transport dhe lluks ne akomodim per nje fundjave sa me relaksuese.
7. Vendosem qe per udhetimet tona dimerore per ski tashme duhej te ofrohej akomodimi vetem ne hotele lluksose por paketat te qendronin ekonomike. E njejta strukture u ndoq kur prezantuam per here te pare ne tregun shqiptar udhetimin Brezovic – Prizren me akomodim ne hotel Prizreni 4yje.
a. Me te njejtin strukture hodhem ne treg per te paren here nga nje agjensi, udhetimin ne Bitola – Manastir me akomodim ne hotel & Spa Epinal 4yje,
b. dhe Udhetimin Boge – Peje – Ujevara Drinit me akomodim ne hotel Dukagjini 5yje.
Hotele dhe destinacione te cilat ishin nje sukses i garantuar, dhe kjo na u vertetua kur programet tona po kopjoheshin dhe hotelet tona qe ne prezantonim per here te pare në tregun shqiptarë, po huazoheshin nga agjensite kolege qe operojne ne treg
8. Organizojme udhetimin ne parkun Krka – Split – Vodice. Per here te pare ne tregun shqiptar, i ofrojme kliente tane medalejn tjeter te Kroacise,
Grupi i pare nga nje agjensi shqiptare drejt parkut Krka u nis 15 Shtator 2017.
Udhetimi u pasua me disa nisje ne seri per cdo jave gjate sezonit te vjeshtes
9. Organizojme udhetimin per peligrinazh ne vendin e shenjte te Medjugores, ku per here te pare ne tregun shqiptare tashme klientet mund te vizitoni edhe kryqin e She Marise, Statujen qe qan te Jezu Krishtit dhe kryqin e Medjugore.
Grupi i pare nga nje agjensi shqiptare u realizuar me 28 Nentor 2018, nga Ne. Nje sukses i garantuar dhe kopjuar nga te tjeret.
10. Vendosem qe pushimet ne Lefkada ti shtojme lluksin e nje hotelit me 4 yje, te pozicionuar ne qender te qytetit, sepse per ne Lefkada nuk eshte vetem plazh por argetim ne mbremje dhe ne jeten e nates.
Ne Korrik 2017 prezantojme udhetimin 5 ditor per plazh ne Lefkada me akomodim ne hotel Lefkas 4yje, hoteli me i mire i ishullit. Dhe si gjithmone paketa erdhi ne cmim ekonomik. Tashme klientet tane pas plazhit mund te shijonim edhe mbremjet ne Lefkada dhe jo te mbylleshin ne hotelet e periferise. (pasi te gjitha tavernat, lokalet dhe restorantet jane te lokalizuar ne qender).
Eshte e thjeshte te kontaktosh hotele lluksoze dhe ti shesesh shtrenjte, por suksesi jone qendron duke ofruar hotele lluksoze per turet tona por ne cmime ekonomike. Vera 2017 dhe Vere 2018 — Udhetimit ne Lekfada me akomodimin ne hotel Lefkas 4 yje qender qytetit eshte paketa me e shitur ne tregun shqiptar per pushimet e plazhit ne Greqi. Autobuzet tane nisen cdo 5 dite gjate muajve te veres drejt ishullit
11. Per here te pare ne tregun shqiptar organizojme udhetimin 5 ditor per plazh ne Kroaci. Turi perfshin vizite ne 5 qytete te ndryshme si Split, Zadar, Krka, Markaska dhe Vodice dhe gjithashtu plazh ne 5 gjire te ndryshme ku mund te permendin plazh ne ishullin Bol te Splitit i cilesuar nder 10 plazhet me te bukur ne Europe.
Per here te pare nje agjensi shqiptar dergon turiste ne Bol island me grupin e pare qe u nis me dt. 1 gusht 2018.
12. Ne muajin gusht te vitit 2020, Albania Travel & Voyage themelon floten e vet te autobuzave. Duke perzgjedhur makren prestigjoze gjermane Setra, krijohet flota jone e autobuzave turistik. Sepse klientet tane meritojne te udhetojne me kushtet me komode dhe te sigurte ne destinacionet e organizuar cdo jave nga ATV
Albania Travel & Voyage është gjithmonë në kërkim të tureve të reja të paeksploruara më parë në tregun e turizmit shqiptarë.
Gjithashtu jemi gjithmone ne kerkim te hoteleve lluksoze por ti pasqyruar ne paketa te blera per kedo.
Ju na zgjodhet, udhetuat me ne, dhe na besuat pushimet tuaja…
Duke na shnderruar ne nje histori suksesi.
Nje histori e cila ne cdo udhetim, se-bashku me Ju, Klientet tane, i shkruajme nje faqe me shume…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button