Aktualitet dhe Lajme

Aksident në rrugën Bulqizë – Maqellarë, dëmtohet drejtuesi i automjetit

Share

Rekamë

Puno në Angli

Një aksident rrugor është regjistruar këtë të Martë në aksin rrugor Bulqizë – Maqellarë në vendin e quajtur Vajkal. Policia e Dibrës në një deklaratë për mediat bën të ditur se në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë, shtetasi E.Z, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe mjeti ka dalë nga rruga. Si pasojë e daljes nga rruga të automjetit ka mbetur i lënduar drejtuesi i tij.

 I riu është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Ndërkohë, burime pranë spitalit të Bulqizës bëjnë të ditur se drejtuesi i automjetit është jashtë rrezikut për jetën.

Deri tani nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti, ndërsa hetimor ka kryer hetimet në vendngjarje dhe pritet të zbardhë dinamikën e kësaj ngjarjeje.


Huazuar nga Mattv

Back to top button